Nauka śpiewu a emisja głosu

emisja głosu kluczem do pięknego śpiewu

Emisja głosu jest niezwykle ważna w odniesieniu do nauki śpiewu lub siły mówienia. Technika oddychania jest niezbędna do prawidłowej projekcji głosu. Podczas gdy w normalnych rozmowach można używać powietrza z górnych partii płuc, prawidłowo rzutowany głos wykorzystuje powietrze prawidłowo wypływające z rozszerzania się przepony. Stąd też emisja głosu to niezbędny element jaki powinny zawierać lekcje śpiewu.

W dobrej technice wokalnej dobrze zrównoważone oddychanie jest szczególnie ważne dla utrzymania projekcji wokalnej. Celem jest izolowanie i rozluźnienie mięśni kontrolujących fałdy głosowe tak aby nie były zakłócane przez napięcie. Zewnętrzne mięśnie międzyżebrowe służą jedynie powiększeniu jamy klatki piersiowej, podczas gdy przeciwwaga między przeponą a mięśniami brzucha jest wyćwiczona, aby kontrolować przepływ powietrza.

Postawa jest również ważna. Aktorzy oraz piosenkarze uczą się, aby pozostać w wyprostowanej pozycji, mając szeroko rozstawione stopy. Poprawia to równowagę i oddychanie.

W śpiewaniu emisja głosu jest często utożsamiana z rezonansem, skoncentrowanym ciśnieniem, przez który wytwarza się skupiony dźwięk.

Wszystkie te czynniki są elementami od których rozpoczynają się lekcje wokalu, bo tak być po prostu musi. Odpowiednia emisja głosu to podstawa dobrego śpiewania.

Kurs śpiewu może więc być pomocny nie tylko w kwestii poprawy czy wydobycia barwy głosu, ale również do nauki elementarnych podstaw, takich jak technika oddychania czy prawidłowa postawa.

Interesuje Cię kurs śpiewu? Twoje miasto to Kraków? Sprawdź już dziś co może zaoferować Ci szkoła Smileflow ArtCompany na: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/