Kulinarny świat Krakowa

restauracje Kraków

Nie od dziś wiadomo, że Kraków należy do najpopularniejszych destynacji podróży wielu turystów, nie tylko z Polski. Lubiany przez ludzi, zawsze jest zalewany tłumem szukających wrażeń przyjezdnych. Tętniący życiem również po zmroku, może dać dla wielu szanse poznania go takiego, jakim nie znali go nigdy wcześniej. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na kulinarne atrakcje miasta, bowiem tych również nie brakuje – można tu spotkać naprawdę wiele!

Tradycyjne zapiekanki

Jeżeli myślcie, że jedliście dobre zapiekanki, na pewno nie próbowaliście tych w Krakowie. Na każdym bowiem kroku można spotkać budkę czy miejsce, sprzedające takie smakołyki. Przez wielu nieodłącznym jednak elementem jest odwiedzenie Placu Nowego na Kazimierzu ze słynnym Okrąglakiem, którego zapiekani zasmakowały już niejednemu. Nie zjeść zapiekanki w Krakowie, to tak jakby nie kupić oscypka w Zakopanem.

Włoskie klimaty

Szukając w Internecie miejsca pod hasłem „Restauracje Kraków”, można dojść do wniosku, że nie da się rady znaleźć czegoś dla siebie. Zatrzęsienie lokali nie jest jednak problemem, gdyż każdy z nich charakteryzuje się innym klimatem i inna kartą dań. Dla przykładu, Krakowiacy od lat zajadają się potrawami restauracji DaPietro, która swoim włoskim klimatem zaraża wielu mieszkańców miasta, jak i turystów. Ktoś może się zastanawia, czy klimaty włoskie w Krakowie mają sens. Odpowiedź jest prosta – w tak barwnym i kolorowym miejscu wszystko ma sens! I wszystko smakuje lepiej w Krakowie! Kucharze sprawią, że wchodzą do tego miejsca, Twój duch przeniesie się do słonecznych wybrzeży Italii, a w raz ze smakiem, odpłyniesz w cudowną wycieczkę doznań. Czyż nie warto spróbować?