Energooszczędne oświetlenie naszego domu

żarówka led

W czasach kiedy nasze rachunki za prąd nieustannie rosną warto pomyśleć w jaki sposób je obniżyć i jakie energooszczędne rozwiązania zastosować w naszym domu. Kupujemy więc sprzęt o jak najniższym zużyciu energii, ale często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest oświetlenie i ile prądu tracimy używając tradycyjnych żarówek o dużej mocy.
Jest jednak rozwiązanie tego problemu, które warto zastosować tak, aby rachunki za prąd nie przyprawiały nas o ból głowy, czyli oświetlenie LED. Ma ono wiele niepodważalnych zalet, a przede wszystkim charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem energii elektrycznej. Typowa żarówka LED, którą możemy już kupić w wielu typach i bardzo atrakcyjnej cenie, świecąca z mocą żarówki np. 60 W generuje pobór energii na poziomie zaledwie 7 do 10 W. Różnica jest tak duża, że nie ma co się dalej zastanawiać i trzeba natychmiast zastosować oświetlenie LED w naszym domu. Wiele osób twierdzi że lampa LED świeci zupełnie inaczej niż tradycyjne żarówki, że światło jest zimne i nieprzyjemne. Jest w tym trochę prawdy jeśli zakupiona żarówka LED ma zimną barwę światła, ale wystarczy wybrać tą o ciepłej barwie i już lampa LED niczym nie różni się od dotychczas stosowanych rozwiązań do oświetlenia wnętrza.
Oświetlenie LED powoli wkracza do naszych domów. Za jego zastosowaniem przemawia nie tylko małe zużycie prądu i ciągle spadające ceny żarówek czy modułów LED. Jest ono także wyjątkowo trwałe, gdyż czas świecenia diod jest obliczany w wielu przypadkach nawet na 10 lat.