Trendy w usługach remontowych

modne wykonczenia wnetrz

Trendy w usługach remontowych zmieniają się tak szybko, jak trendy w modzie. Pojawiają się coraz to nowe pomysły na to, jak wyremontować, przeprowadzić wykończenia wnętrz i urządzić mieszkanie. Decydując się na taki remont mieszkania, stajemy przed dylematem na co się zdecydować, co zmienić i ile pieniędzy jesteśmy w stanie wydać. Jednak potrzeba zmiany, najczęściej okazuje się być tą dominującą. Wszyscy, tak bardzo pragniemy być „na czasie”, że podążamy za tym, co modne. Odchodzimy od starych standardów, w imię nowoczesności.

Obecnie, jedną z popularniejszych usług remontowych jest podwieszanie sufitu. Co to jednak znaczy? Otóż, polega on na zamocowaniu płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji składającej się z metalowych profili. Płyty te występują w różnych kolorach i każdy przeznaczony jest do innego rodzaju pomieszczeń. Tak też zielone płyty umieszcza się w miejscach o większej wilgotności, a białe do suchych. W taki sufit wbudowuje się nie tylko oprawy do oświetlenia, lecz służą one również do ukrycia nieestetycznych instalacji elektrycznych, wodnych, czy wentylacyjnych.

Aby wykonać montaż takiego sufitu potrzebnych będzie nawet kilka osób, gdyż wszystkie potrzebne elementy są dosyć ciężkie. Poza tym, takie zajęcie jest niezwykle długotrwałe i pracochłonne. Trzeba poświęcić bardzo dużo czasu i nerwów, aby zamontować podwieszany sufit. Jednak, wygląda on niezwykle efektownie, a dzięki gładkiej powierzchni płyt, nie różni się niczym od normalnego sufitu. Płyty możemy także malować na różne kolory, a stosując płyty obustronnie pokryte włóknem szklanym, także modelować w nich różne kształty.

Inną, popularną już od jakiegoś czasu usługą jest wykładanie w mieszkaniu paneli podłogowych. Ich montaż jest zdecydowanie prostszy od montażu sufitów podwieszanych. Już zaraz po samym ich ułożeniu możemy bez obaw po nich chodzić. Co jest najważniejsze, panele takie układa się bez kleju, a więc nie ma możliwości pobrudzenia czegokolwiek przy takiej pracy, nie to co w przypadku układania płytek. Panele stworzone zostały w taki sposób, iż podczas ich układania jedne elementy stykają się z drugimi zamykając się na, tak zwany, zatrzask. Zanim jednak wyłożone zostaną panele, musi być zastosowana odpowiednia podkładka w postaci materiałów izolacyjnych. Dopiero na tak przygotowaną podstawę, można je układać.

Kolejna popularna usługa jeśli chodzi o wykończenia wnętrz to zastosowanie gładzi gipsowej, bądź płyt gipsowo kartonowych na powierzchnie ścian. Dawniej otóż, nie zwracana tak uwagi na to, czy ściana jest idealnie gładka. Po prostu kładło się tynk, a później na to farbę. Stąd też powstawały na nich dosyć nieestetyczne grudki i nierówności. Jednak dzisiaj wszystko się zmieniło i każde ubytki można naprawić.

Część z tych prac remontowych jesteśmy oczywiście wstanie wykonać samemu. Jedni więcej, drudzy mniej. Jeśli jednak zależy nam na dobrym efekcie finalnym przeprowadzonego remontu, a nie czujemy się na siłach wykonać go sami, to naprawdę warto zastanowić się w tym miejscu czy aby nie lepiej by wykonała to dla nas firma remontowa, jak ta – remsol.com.pl – z Krakowa, co zaoszczędzi nam wiele stresu, mnóstwo pracy i może nawet kosztów, gdybyśmy wykonywali coś sami i nam to nie wyszło, to niestety ale jest duże prawdopodobieństwo, że zmarnowalibyśmy materiały, a tym samym własne pieniądze.