Prezenty dla gości weselnych – pomysły

czekoladki-ślubne

Wśród wielu weselnych zwyczajów jest dawanie drobnych prezentów gościom, którzy przyszli dzielić radość z parą młodą. Mogą to być najróżniejsze podarunki – od słodkości po materialne prezenty. Prym wiodą jednak personalizowane rzeczy przeznaczone do konsumpcji, a więc nalewki, syropy i dżemy w ozdobnych butelkach lub słoikach z etykietą stworzoną specjalnie na tę okazję – zazwyczaj jest na nich informacja o dacie ślubu i imionach pary młodej, czasem również miejscowość zawarcia związku małżeńskiego.

Prócz tego, w równie zindywidualizowane woreczki lub kartoniki pakuje się czekoladki dla gości weselnych. Taki miły upominek wręcza się w różny sposób. Niektórzy preferują odwdzięczanie się w ten sposób za kwiaty, prezenty i koperty dawane przed kościołem. Inni wolą upominki położyć przy talerzach gości już na sali weselnej. Część wręcza czekoladki dla gości weselnych , gdy ci opuszczają już przyjęcie. Bez względu na to, który moment małżonkowie uznają za odpowiedni – jest to zawsze miły gest i forma podziękowania za wspólną radość i dzielenie najważniejszych w życiu chwil. Mniej popularnym jest dawanie prezentów bardziej trwałych, jak książki czy rękodzieło, ale i takie sytuacje się zdarzą.

Są pary, które prosiły o książki zamiast kwiatów, a sami podarowali swoim gościom książki (każdemu inną) z zaznaczonymi dla nich cytatami. Również pary, wśród których są uzdolnieni plastycznie artyści wybierają formę podziękowania wyrażoną małą własnoręcznie wykonaną grafiką, karykaturą czy innym obrazkiem.