Oranżada – smak dzieciństwa

Jeżeli mamy małe dzieci, to w pewnym momencie zaczynamy organizować przyjęcia dla naszych pociech oraz ich znajomych. W końcu nasze dzieci mają przyjaciół i chętnie z nimi spędzają czas. Nie ma chyba rodzica, który chociaż raz nie organizował przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Czasami bywa to bardzo stresujące, ponieważ nie zawsze wiadomo jakie dania przygotować dzieciom. Nie zawsze też wiemy jaki napój ma się pojawić na stole. W końcu od lat jesteśmy przyzwyczajeni do spotkań w dorosłym gronie i wtedy stół wygląda zupełnie inaczej. Na stole stoi alkohol, a nie oranżada czerwona. Do jedzenia przygotowujemy posiłki inne niż dla dzieci.

Jednak jeżeli pierwsze nasze urodzinowe przyjęcie dla dziecka jest już za nami, to przeważnie jesteśmy z siebie zadowoleni. Cieszy nasz uśmiech naszego dziecka ora to, że inne dzieci też się dobrze bawią. Już w trakcie przekonujemy się, iż dla dzieci nie ma znaczenia jakie posiłki znajdują się na stole. Wcale nie muszą to być wyszukane dania, a na stole do picia może znajdować się jedynie oranżada biała. Oczywiście dzieci lubią kolory i słodycze, więc takie rzeczy powinny obowiązkowo znaleźć się na każdym urodzinowym stole.

Korzystajmy z tego, że nasze dziecko jest jeszcze w takim wieku, że nie patrzy na to jakie posiłki znajdują się na stole i nie musimy wydawać mnóstwo pieniędzy, żeby je zadowolić. Niestety w pewnym momencie to minie i przyjdzie taki czas, w którym naszemu dziecku nie wystarczy oranżada, chipsy i muzyka, żeby dobrze się bawić z przyjaciółmi. Jego oczekiwania będą coraz większe, a my będziemy musieli za to coraz więcej płacić. Jest to całkowicie naturalne zjawisko, ponieważ w pewnym momencie każde dziecko zaczyna poszukiwać swojej drogi i chce spróbować nowych rzeczy. Chce też dorównać rówieśnikom i posiadać takie same rzeczy jak oni.