Najczęściej występujące choroby neurologiczne

Rick Simpson

Na wizytę u neurologa trzeba czekać nawet 241 dni. Takie są statystyki, dotyczące sytuacji opieki medycznej w Polsce, jeśli pod uwagę weźmiemy korzystanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Okazuje się jednak, że nie zawsze pacjent może tyle czekać. Warto pamiętać, że choroby z zakresu tych neurologicznych to schorzenia, które nader często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. To nie tylko migrenowe bóle głowy czy zaburzenia nerwowe, które leczyć można doraźnie. Przykładem może być też padaczka lekooporna, która wymaga wręcz natychmiastowej interwencji neurologa.

Tylko w naszym kraju, na padaczkę choruje około 350 000 osób. Na całym świecie jest to blisko 50 milionów pacjentów. Jej leczenie przebiega w procesie przyjmowania farmakoterapii – zauważmy, że ta lekoodporna jest jakże oporna w leczeniu. W tym przypadku, neurolog musi podejść do pacjenta indywidualnie i proponować mu inne, niefarmakologiczne sposoby. Warto tu wspomnieć o wynalazcy oleju z konopi. To Rick Simpson, który pomógł wielu ludziom pozbyć się dokuczliwych chorób i to przy wykorzystaniu całkowicie naturalnego preparatu. Co ciekawe, olej konopny podobno zwalcza nawet raka.

W coraz liczniejszych kręgach uznaje się, że wywar z konopi, czyli RSHO jest skutecznym lekiem na choroby, które zagrażają ludzkiemu życiu. Nowotwory czy padaczka, której nie da się leczyć syntetykami z całą pewnością zalicza się właśnie do takich. Warto wiedzieć, że suplement tego rodzaju jest legalny – konopie uprawia się w Polsce i chociaż mogą budzić kontrowersje to nie posiadają w swoim składzie THC.