Zastosowanie konopi w kosmetykach

konopie

Kosmetyki konopne są nadal mało znane, jednak można zauważyć, że coraz więcej kobiet o nie sięga. Do produkcji oleju używane są nasiona siewne, które zawierają mniej niż 0,02% THC, dzięki czemu nie posiadają właściwości psychoaktywnych. Ze względu na bardzo niskie stężenie nie stwierdzono jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia, podczas stosowania kosmetyków.

Olej posiada naturalne właściwości antybakteryjne, a stosowany bezpośrednio na skórę ma działanie terapeutyczne, anty-zapalne, regenerujące i przeciwświądowe przy wielu chorobach skórnych, takich jak AZS, łuszczyca, trądzik, egzemy, owrzodzenia, odleżyny i inne zapalne dermatozy. Przy regularnym spożywaniu zauważymy obudowę błon komórkowych, usuwanie toksyn z komórek, dostarczanie substancji odżywczych, wzmacnianie układu odpornościowego, zapobieganie zakażeniom, zmniejszenie stanów zapalnych, bólu, obrzęków mięśni i stawów.

Jeżeli chodzi o kosmetyki konopne najczęściej wybierany jest krem z konopi. Pozwala na bezpieczne i całkowite oczyszczenie skóry, dodatkowo dając ochronę i pielęgnację. W naszym kraju dość kontrowersyjnym tematem jest medyczna marihuana. W większości miejscach na świecie nie ma z tym problemu. Jednak jak stwierdziły badania, marihuana pomaga w leczeniu chorób reumatycznych.

Konopie i pozyskane z nich kannabinoidy oprócz złagodzenia bólu i zmniejszenia stanu zapalnego, oferują inne ogólne korzyści dla pacjenta. Cierpiący ma poprawioną jakość snu, apetyt, nastrój, co daje lepszą jakość życia. Jednak ze względu na efekty psychoaktywne i reakcje sercowo-naczyniowe powinniśmy ograniczyć zażywaniu u osób starszych.