Wykonywanie zdjęć produktowych

fotografia produktowa w wykonaniu fotografa reklamowego

Robienie profesjonalnych zdjęć, zwłaszcza jeśli mamy tutaj na myśli fotografię produktową, wymaga posiadania naprawdę dobrych umiejętności i doświadczenia. Trzeba mieć, jak to mówią, wprawne oko. Potrafić dostrzec takie rzeczy, których czasem osoba postronna nie widzi, a przede wszystkim trzeba mieć mądrą głowę, aby spamiętać wszystkie parametry aparatów: parametry obiektywów, lampy błyskowej i wiele innych ustawień znajdujących się w takim aparacie.

Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę i zdolności może zostać profesjonalnym fotografem reklamowym. Oczywiście musi mieć do tego odpowiedni sprzęt i albo założyć własną działalność albo zatrudnić się w studiu fotograficznym. Dobrze też wybrać dla siebie specjalizację w branży fotograficznej, w jakiej chce się na co dzień pracować. Niektórych interesuje fotografia produktowa czy fotografia przemysłowa, a innych na przykład fotografia eventowa lub fotografia wnętrz. Oczywiście dobry fotograf reklamowy będzie gotów wykonywać wszystkie to rodzaje zdjęć, ale czasami dobrze jest skupić się na wybranej specjalności i w niej realizować. Ja skupię się w tym artykule na fotografii produktowej.

Czym jest fotografia produktowa i dla kogo się ją wykonuje? Fotografia produktowa to oczywiście nic innego jak wysokiej jakości zdjęcia towarów, tzw. packshot. Zdjęcia te wykorzystywane są do reklamy produktów przez tysiące firm, począwszy od samych producentów, poprzez hurtownie, a na sprzedawcach detalicznych skończywszy. Fotografia produktowa trafia na plakaty w sklepach, do katalogów produktów, do gazetek reklamowych czy na strony internetowe sklepów.

Wykonanie odpowiednio dobrze takich zdjęć produktowych to dla firmy prawdziwa reklama, ponieważ na ich podstawie często klient decyduje czy zakupić dany towar (dotyczy to zwłaszcza sklepów internetowych, gdzie nie da się obejrzeć towarów na żywo, a zdjęcia są jedyną opcją do wizualnego zapoznania się z towarem). Aby wykonywać takie packshoty trzeba być naprawdę zdolnym fotografem reklamowym i nie chodzi tu tylko, że jest to trudne zadanie, ale również o to, że nie będąc profesjonalistą ciężko o sensowne zlecenia na zdjęcia produktowe.

Czytaj więcej o fotografii produktowej na: http://www.zdjecia-reklamowe.pl/oferta/fotografia-produktowa/