Trudny biznes pogrzebowy

pogrzeb Kraków

Na rynku istnieje wiele firm pogrzebowych. Kiedy już przychodzi ten przykry moment wyboru nie wiemy na co się zdecydować. Sprawy tej nie ułatwia również fakt, iż jesteśmy rozżaleni, smutni i bardziej podatni na wpływy doradców. Firmy pogrzebowe bardzo często wykorzystują fakt cierpienia rodziny i braku ich czujności oferując niekoniecznie najlepsze oferty.

W takiej sytuacji warto jest wysłać na spotkanie osobę najsilniejszą emocjonalnie, albo dalszą osobie zmarłej. Dzięki czemu nie będzie ona tak bardzo podatna na wpływy i racjonalnie zastanowi się. Przygotowując się do ostatniego pożegnania ciężko jest mówić o pieniądzach, przecież w takiej sytuacji każdy człowiek myśli o czymś zupełnie innym. Pomimo wszystko warto ustalić sobie budżet. Pogrzeb jest kosztowną uroczystością, na którą często rodziny nie są przygotowane, ustalając sobie budżet zawężamy możliwość błądzenia po asortymencie chociażby trumien czy kwiatów.

Wiadome jest, że chcemy pożegnać jak najlepiej osobę, która odeszła. Nie oznacza to natomiast, że w naszym budżecie nie znajdziemy czegoś co będzie wszystkim odpowiadało nie naruszając zanadto naszych oszczędności. Rodziny bardzo często skupiają się na szczegółach takich jak kwiaty czy ubiór osoby zmarłej a prawdą jest, że jedyną rzeczą, którą zobaczymy już na cmentarzu będzie nagrobek. Może warto pomyśleć o inwestycji właśnie w tej kwestii? Nagrobek jest tablicą upamiętniającą zmarłą osobę, która zostanie tam na wieczność. To właśnie ten element za kilka lat będzie najważniejszy i najbardziej widoczny.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium