Sposoby na piękną sylwetkę

klinika medycyny estetycznej

Styl życia wpływa na nasz wygląd. Poświęcamy dużo czasu na to, aby nasze ciało było długo w dobrej kondycji. Korzystamy z różnych form aktywności fizycznej. Popularny dziś jest jogging i nordic walking. Jogging to bieganie w wolnym tempie, bez zbytniego wysiłku. Natomiast nordic walking to spacerowanie z kijami. Dyscypliny te, stają się wyznacznikami „zdrowego stylu życia”.

Zarówno jogging i nordic walking to propozycje ćwiczeń, które można uprawiać w każdej kategorii wiekowej. Dzięki bieganiu i maszerowaniu z kijami aktywnie rozgrzewamy organizm, gdyż w trakcie takiego treningu aktywizujemy około 90% mięśni całego ciała. W naszym ciele wydzielają się endorfiny, które są podstawą dobrego humoru. Obserwujemy także, że coraz więcej osób chodzi na siłownię. Jest to doskonały sposób na modelowanie sylwetki i zwiększanie kondycji organizmu. Ćwiczenia na siłowni pomagają odreagować stres i zwiększają naszą koncentrację. Stanowią doskonałą alternatywę, gdy warunki pogodowe nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

Modelowanie sylwetki wiąże się także z korzystaniem z ofert dostępnych w tej branży na rynku pracy. Działania upiększające ciało oferuje . W takim gabinecie możemy wykonać drenaż limfatyczny, kriolipolizę, liposukcje. Drenaż limfatyczny usprawnia krążenie krwi i limfy w organizmie. Wpływa na ujędrnienie skóry i poprawia jej koloryt.

Kriolipoliza to chłodzenie tkanek tłuszczowych w celu ich rozpadu. Natomiast, liposukcja to zabieg w znieczuleniu miejscowym, który rzeźbi mięśnie i redukuje tkankę tłuszczową. Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) służy do leczenia rozstępów, cellulitu, otyłości, blizn zanikowych. Aktywność fizyczna w połączeniu z zabiegami modelującymi sylwetkę to przepis na atrakcyjny wygląd.