Spędź wolny czas dobrze się bawiąc z przyjaciółmi

graj w escape game i opusc na czas pokoj zagadek

Lato w pełni, a pogoda średnio ostatnio dopisuje. Znowu siedzieć w domu czy iść do kina? Nic nowego. Nuda. Żeby przełamać schemat wybierz się z paczką znajomych do escape room. Tego typu pokój zagadek to zdecydowanie świetne miejsce, aby spędzić czas w gronie znajomych w sposób kreatywny. Ten pokój zagadek nieraz zaskoczy i rozbawi. Jest to najlepsze rozwiązanie na nudę.

Czym dokładnie jest escape room? Otóż gra w stylu escape game (przeniesiona zresztą z sieci do rzeczywistości) to taki labirynt z poukrywanymi zadaniami i zagadkami, które wystarczy rozwiązać, aby go ukończyć. Przykładowo: rozpoczynamy wędrówkę w pokoju zagadek o tematyce jaka nam najbardziej odpowiadała. Znajdujemy liścik i kilka wskazówek. Oglądamy zawartość pokoju, która nakierowuje nas na rozwiązanie. Jeżeli nam się uda – przechodzimy do kolejnych zagadek. I w ten sposób przemieszczamy się do rozwiązania całej zagadki i możemy ukończyć labirynt. Na wszystko mamy oczywiście określony czas, z reguły jest to 45 minut do godziny. I w tym czasie musimy rozwikłać wszelkie zagadki, by opuścić pokój zagadek nim upłynie czas.

Ośrodki oferujące takie pokoje zagadek mają zazwyczaj przygotowanych kilka tematycznych pokojów i opcji pozwalających na dopasowanie poziomu trudności zagadek do grupy i ich oczekiwań. Pojawiające się pokoje tematyczne zdecydowanie urozmaicają zabawę i pozwalają na dużą odmienność. Wprowadzają całkiem różne klimaty. Najczęściej takie charakterystyczne pokoje zagadek są związane z horrorami, sławnymi detektywami czy z motywami z filmów.

Z pewnością każdy kto wybierze escape game jako formę spędzenia wolnego czasu nie będzie rozczarowany, a czas przeznaczony na zabawę minie bardzo szybko. Jeżeli jest u Was brzydka pogoda i zastanawiacie się jak spędzić wolny czas to zapraszam do escape room. Znajdziecie je w każdym polskim mieście. Sam mieszkam w Krakowie i jeśli komuś z Was spodobał się mój pomysł, to polecam Wam zabawę w escape room w Lost Room Kraków.

Sprawdźcie tutaj: http://www.lostroom.pl/