Róże i ich liczne odmiany

szkółka róż - najlepsze sadzonki róż

Róże to chyba najbardziej znane kwiaty na świecie. Ich odmian jest ogromna liczba. Jednymi z bardziej popularnych w naszym kraju różami są róże rabatowe. Kwiaty te są efektem krzyżowania róż ogrodowych. Róże wielokwiatowe dorastają średnio do 80 cm, znakomicie sprawdzają się jako rabaty. Kwiaty posiadają zebrane w baldachogrona i nie jest szkodliwe dla nich towarzystwo innych roślin.

Bardzo popularne w Polsce są ogrody różane, które posiadają w sobie pełne uroku różnobarwne kompozycje w połączeniu na przykład z bylinami. Z pewnością obok takiego ogrodu nikt nie przejdzie obojętnie.

Róże pienne i róże wielokwiatowe wybieramy najchętniej. Występuje bardzo wiele odmian róż, dlatego postaram się przybliżyć te królujące w naszych ogrodach. Bez wątpienia róże wielokwiatowe znane również jako róże herbatnie są często wybierane wśród ogrodników. Pasują do przydomowych ogródków, parków oraz do tzw. różanek.

Róże miniaturowe wywodzą się od róż chińskich i należą do form karłowatych. Wysokość jakiej nie przekraczają to 30 cm, a średnica kwiatów nie przekracza trzech centymetrów. Popularne są jako rośliny doniczkowe, które idealnie sprawdzają się w warunkach domowych oraz na niskie rabaty i skalniaki. Można nimi także obsadzać pojemniki, bowiem są odporne na mróz. Tak więc sadzonki róż to zawsze będzie dobry wybór. Ich wygląd nie tylko oczaruje nas, lecz także wszystkich sąsiadów, którzy będą z zazdrością patrzeć na ich wygląd.

Na koniec jeszcze dodam dwa zdania o tym gdzie najlepiej kupować róże. Miejsce zdecydowanie wyróżniającym się jest profesjonalna szkółka róż – dostaniemy tam ogrom odmian róż, a w dodatku sadzonki róż na pewno będą zdrowe i pochodzące od sprawdzonych producentów. Jeśli zaś nie mieszkamy w żadnym większym mieście typu Kraków (szkółki zazwyczaj znajdują się w miejscowościach przyległych do dużych miast), to możemy kupić róże online. Sprzedaż wysyłkową róż prowadzi na przykład ta szkółka róż – http://hyzowie.com/ – z okolic Krakowa.