Przyspiesz wykończenie wnętrz z tynkami maszynowymi

tynki maszynowe

Kiedy mamy już postawiony surowy stan zamknięty domu, przyszedł czas na wykończenie środka. Warto rozważyć jaki rodzaj tynku chcemy położyć. Do wyboru mamy tynki cementowo-wapienne albo tynki gipsowe. Jedna i drugie nakłada się na powierzchnię za pomocą specjalnej maszyny, stąd ich nazwa tynki maszynowe.
Tynki gipsowe stosuje się w pomieszczeniach, w których wilgotność nie będzie przekraczać 70 %. Maszynowe tynki gipsowe nakłada się przy użyciu specjalnych agregatów tynkarskich. Oszczędza to dużo czasu i pozwala otynkować znacznie większe powierzchnie niż tynkowanie ręczne. Ten rodzaj tynku nakłada się szybko, sprawnie i szybko schnie co jest bardzo ważne, jeśli goni nas czas. Po wyschnięciu powierzchnia jest gładka i biała, więc można od razu malować farbą. Są zdrowe i bezpieczne, ponieważ ograniczają wilgotność w pomieszczeniu.
Tynki cementowo-wapienne mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku. Cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczną. Jego powierzchnia po nałożeniu jest chropowata i trzeba niestety położyć gładź jeśli zależy nam na gładkiej ścianie. Ten rodzaj tynku układa się w dwóch lub trzech warstwach, a tynku gipsowego wystarczy jedną, aby uzyskać zadowalający efekt.
Tynki maszynowe gwarantują szybkie wykończenie większej powierzchni i krótkim czasie. Schnie szybko, więc nie ucieka nam cenny czas na czekanie aby pomalować. Są to uniwersalne materiały budowlane, które znajdują zastosowanie w naszych domach. Mamy pewność, że ściany będą proste i ładnie się prezentowały w kolorze.

Firma Inside System zajmuje się tynkami maszynowymi na terenie Krakowa oraz okolicy: http://www.inside-system.pl/