Potrawy z różnych stron świata

kluski

Kuchnia polska należy do jednych z najbardziej wyszukanych kuchni na świecie. Polskie potrawy są chwalone przez gości z całego świata, którzy przyjeżdżają wypocząć w naszym kraju. Z pewnością pierogi czy bigos to potrawy, które stanowią jedno z pierwszych skojarzeń z polską kuchnią.

Oczywiście, dzisiaj rynek został zalany przez całkiem różne potrawy z różnych stron świata ze względu na zapotrzebowanie ze strony klientów. Idąc ulicami miasta, nieraz mijamy restaurację z włoskimi potrawami, innymi razem miniemy też bar orientalny, znajdziemy też meksykańską kuchnię albo np. kuchnię francuską. Kuchnia włoska to przede wszystkim obfitość makaronów pod różnymi postaciami, a zwłaszcza tzw. spaghetti, tagliatelle, czy też penne. Włosi znani są również z pizzy, czy lasagne.

Z kolei Francja słynie ze słodszych potraw, takich jak rogaliki, czy naleśniki. Zdecydowanie jedną z kojarzonych z Francją potraw jest też podłużna bułka – bagietka. Jednak i we Francji natrafiamy na prawdziwe cuda, takie jak żabie udka i ślimaki. Bar orientalny słynie z kolei z bardzo ostrych potraw, takich jak kurczak w wielu smakach, m.in. sosie słodko-kwaśnym, czy też z dużej ilości potraw z owocami morza – kalmarami, krewetkami, małżami i ośmiornicami. W dodatku powstaje też wiele kawiarń, food trucków, a także budek z fast-foodami.

Jest to bardzo istotne pod kątem specyfikacji gustów różnych ludzi – do Polski zjeżdżają masę turystów, którzy potrzebują zjeść różnorodne jedzenie, a także ludzie są coraz bardziej zabiegani i nie mogą sobie zawsze pozwolić na wystawny obiad w restauracji.