Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu wnętrz?

projekt wnętrza

Każdy z nas chciałby mieć pięknie zaprojektowany dom lub mieszkanie. Okładki popularnych pism, salonów meblowych oraz blogi internetowe kuszą pięknymi aranżacjami. Zwykle nie wystarczy jednak kupić oferowanych mebli czy dywanu. Aranżacja wnętrz to coś więcej. To dbałość o wszystkie elementy i umiejętność połączenia ich w spójną, estetyczną całość. Jak to zrobić? Oto kilka porad.

Ogranicz ilość materiałów

Nie chodzi tu bynajmniej o to, by opróżnić swoją szafę i pozbyć się kody, ale o to, by zastanowić się nad materiałami, z których będzie składało się nasze wnętrze. Mogą to być: drewno, szkło, plastik, tkaniny i wiele, wiele innych. Zauważmy, że wnętrza, które najbardziej przyciągają nasz wzrok to te, które łączą zaledwie kilka głównych materiałów konstrukcyjnych, na przykład ciekawym zestawieniem są materiały naturalne, takie jak drewno, kamień czy glina, choćby w postaci glinianego tynku.

Zwróć uwagę na stylistykę

Bardzo ważny jest styl, jaki obierzemy. Oczywiście projektowanie w stylu mieszanym również jest dozwolone, jednak potrzeba już do tego o wiele bardziej sprawnego, doświadczonego oka. Najlepiej więc zastanowić się czy odpowiada nam bardziej styl nowoczesny, rustykalny, klasyczny, a może jeszcze jakiś inny.

„Najważniejsze w projektowaniu jest jednak oglądanie już stworzonych, dobrych realizacji.” – podpowiada ekspert z biura projektowego Orange Studio w Krakowie. Im więcej zdjęć obejrzymy, tym więcej projektowych zależności zauważymy i tym prościej będzie nam stworzyć w naszym domu wymarzoną przestrzeń do rozwoju, wypoczynku, zabawy oraz dalszej inspiracji.