Masaż leczniczy i masaż sportowy

masaże

Gdy wydarzy się jakaś kontuzja, o co przecież nietrudno, to bardzo potrzebna, wręcz konieczna jest po samym leczeniu także rehabilitacja. Polega ona, w dużym skrócie mówiąc, na tym , by kontuzjowany staw, kość, ścięgno, mięsień i tak dalej, doprowadzić do stanu jak największej sprawności. Jeżeli się oczywiście da, to do sprawności pełnej, jeżeli się nie da, to chociaż do częściowej.

Taka fizjoterapia jest wręcz konieczna i to zupełnie bez względu na to, czy nabawiliśmy się jakiejś kontuzji przez przypadek, czy na przykład uprawiamy sport i stało się to podczas treningu czy meczu wybranej dyscypliny. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że sport bywa bardzo kontuzjogenny. Oczywiście, wszystko na dobrą sprawę zależy od konkretnej dyscypliny sportu, bo wiadomo, że są takie, gdzie rożne zwichnięcia, złamania, naderwania i tak dalej zdarzają się częściej i są takie, gdzie zdarza się to rzadziej. Wszystko zależy też od samego organizmu. Jest nawet w sportowym żargonie taki termin jak podatność na kontuzje. Organizm każdego człowieka jest bowiem inaczej zbudowany i różni się też wytrzymałość różnych jego składowych. W każdym razie, bardzo potrzebnym zabiegiem przy fizjoterapii i rehabilitacji jest masaż leczniczy (więcej informacji znajdziesz na: fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-leczniczy/), ukierunkowany na kontuzjowaną część ciała.

Taki masaż rożni się nieco od innych typów masażu, bowiem jest ukierunkowany właśnie na jak najszybsze odzyskanie sprawności przez daną część ciała. Jego odmianą jest także masaż sportowy, który skupia się nie tyle na kontuzjach, co na przyspieszeniu regeneracji potreningowej oraz pomeczowej.