Jaki tynk wybrać?

tynki cementowo-wapienne

Któż z nas nie marzy o pięknym i przytulnym mieszkaniu lub domu? Szczęśliwcy, którzy budowę lub kupno takiego mają już za sobą, stoją przed koniecznością wykończenia swojego lokum. Na polskim rynku istnieje bardzo szeroka oferta materiałów wykończeniowych. Często można czuć się zagubionym w niezliczonej liczbie tynków, płytek czy farb. W takiej sytuacji warto zaufać ekspertom, którzy mają spore doświadczenie w dziedzinie wykończenia wnętrz.

Dobrym pomysłem jest również zdobycie wiedzy z internetu. Istnieje wiele stron i forów internetowych, na których użytkownicy dzielą się opiniami o danych materiałach i markach produktów. Warto poświęcić na to sporo czasu. Pamiętajmy, że od tego, jakie materiały wybierzemy, zależy efekt, który będzie cieszył nasze oko przez lata.

Jednym z popularnych pytań, jakie padają na forach internetowych jest to, jaki tynk wybrać do tynkowania mieszkania czy domu. Istnieją różne szkoły. Raczej nie są polecane tynki wapienne. Były one popularne przy budowie bloków kilkadziesiąt lat temu. Plusem jest ich ekologiczność i wykonanie z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia. Jednak często zdarza się, że takie tynki pękają i ich wygląd pozostawia wiele do życzenia już po upływie kilku lat. Obecnie najpopularniejsze są tynki cementowo wapienne oraz tynki gipsowe. Ich jakość jest stosunkowo podobna. Do nas należy wybór jednego z nich. Jeśli mamy wątpliwości, warto porozmawiać z fachowcem, który wytłumaczy nam czym dane tynki się różnią i który będzie bardziej odpowiedni do naszego lokalu.

Warto pamiętać, że materiały, na jakie zdecydujemy się przy wykańczaniu naszego domu będą wpływać na jego wygląd przez lata, dlatego nie warto szukać oszczędności na siłę. Czasami kupując materiały gorszej jakości, możemy niepotrzebnie narazić się na dodatkowe koszty, gdyż dany element mieszkania będzie wymagał poprawek.

Zobacz: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-system.pl