Gruzja to idealny region na wczasy i na wycieczki

gruzja wycieczki

Niesamowity kraj jakim jest Gruzja nieodłącznie kojarzy się z Wielkim Kaukazem, przynoszącym powiew orzeźwiającego chłodu. Jeżeli interesuje nas Gruzja wycieczki można wybrać się do Batumi, i oddać się wyciszającemu relaksowi w słońcu.

Jeżeli ktoś lubi czynny wypoczynek może, może wybrać się na spacer po parku przymorskim, zwiedzić ogród botaniczny czy delfinarium. Dla miłośników dłuższych pobytów organizowane są wczasy w Gruzji, podczas których urlopowicze wypoczywają na skąpanej słońcem plaży, uważając jednak na jej żwirowatą powierzchnię. Batumi tętni życiem, małe przytulne knajpki przyciągają zarówno wycieczkowiczów jak też wczasowiczów. Innym ciekawym rejonem idealnym na Gruzja wycieczki, jest Kabuleti, miejscowość malowniczo położona z niesamowitą plażą z piaskiem jakiego nie spotkamy w żadnym innym miejscu. Rejon Adżarii to zachowane w świetnym stanie fortyfikacje, i budowle sakralne, które są inspiracją na wczasy w Gruzji (czajkatravel.pl). Miłośników historii na pewno zachęci Gonio, ponieważ wznosi się tam warownia z 18 basztami i grubymi murami, które mogłyby nie jedno powiedzieć. Gruzini to bardzo gościnny naród, więc jeżeli zaproszą do siebie wędrowców, nie można odmówić posiłku i lampki wina, którym witają podróżnych.Gruzja wycieczki to zwiedzanie Tibilisi jednego z najstarszych miast na świecie,
piękne stare miasto, świątynia Metechi, łaźnie siarkowe, zamek Narikała. Wczasy w Gruzji nie mogą odbyć się bez odwiedzenia wyjątkowej restauracji na starówce, która serwuje regionalne dania kuchni gruzińskiej, które raz spróbowane na zawsze zapadną w naszą pamięć i kubki smakowe. Zarówno wczasy w Gruzji jak też Gruzja wycieczki nie mogą przegapić odwiedzenia Mestii, gdzie znajduje się jaskinia Sataplia, znana z odnalezionych tam skamieniałości dinozaurów. Następnie można udać się do prowincji Kachetia słynącego z uprawy winorośli i wyjątkowych okolic pod względem historycznym i architektonicznym. Na pewno każdy podróżny zechce skosztować tutejszego wina, rozsławionego go na całym świecie.