BHP – warto to wiedzieć

badz bezpieczny w pracy - nie bagatelizuj szkolenia BHP

Nie zawsze doceniamy wiedzę na temat czyhających na nas w pracy niebezpieczeństw. Nie zawsze dostrzegamy potencjalne zagrożenia, uśmiechamy się ironicznie, gdy ktoś chce przedstawić nam warunki prawne, które powinniśmy znać, gdy zaprasza się nas na szkolenia BHP. Gdy zapisują nas na kursy BHP zanim jeszcze rozpoczniemy pracę często pytamy czy to konieczne.

Myślimy sobie, no bo co może nam się stać pod dachem, w ciepłym, wygodnym pomieszczeniu biurowym? Z pewnością nie jest to właściwe podejście do tego typu szkoleń. Nawet jeśli nasza praca nie niesie ze sobą zbyt wielu zagrożeń i szansa, że wiedza z kursu BHP nam się kiedyś przyda jest niewielka, to i tak warto posłuchać przez parę godzin osoby mającej dużą wiedzę w zakresie BHP, a nóż jednak nam kiedyś ocali zdrowie czy życie.

Szkolenia BHP obejmują zwykle zakres problemów specyficzny dla branży, zamawiającej szkolenie. A w wygodnym pomieszczeniu możemy spaść z drabiny, poparzyć się wrzątkiem, złamać nogę na prostej drodze. Wyobraźnia nie zdoła ogarnąć wszystkich możliwości, jakie mogą mieć miejsce w przyjaznym człowiekowi, jak by się wydawało, otoczeniu. Szkolenia BHP obejmują zagadnienia aktualne, podstawowe, interesujące. Kursy BHP potrzebne są zwłaszcza ludziom młodym, bez doświadczenia, dla których profesjonalne wymagania odnośnie bezpieczeństwa wydają się być zabawne i niepotrzebne. A przecież nikt nie zwalnia nas zmyślenia o bezpieczeństwie, jeśli nie własnym, to współpracowników.

Nie dbamy też często o to, by praca łączyła się z warunkami do wypoczynku, spokojnego posiłku, chwili relaksu w pracy. Współczesny pracownik powinien świadomie dbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie, a pomogą mu w tym wstępne szkolenia BHP jak również z biegiem czasu w późniejszych latach pracy okresowe kursy BHP. Na koniec dodam, że można również odbywać szkolenia BHP online i może taka forma okaże się bardziej atrakcyjna dla części osób.

Polecam: Szkolenia BHP – eSTe-SECURA.pl – Kraków